PORADNIA

Pediatra Bielsko-Biała

Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ) Bielsko-Biała
Pediatra Bielsko-Biała​

Nieustannie staramy się dopasować zakres naszych usług do zmieniających się potrzeb naszych pacjentów. 

– SALUSMED

recepcja

Pediatra Bielsko - Kontakt

Nasi specjaliści

Poradnie

Podstawowa opieka zdrowotna

Internista

Pediatra

Kardiolog

Punkt szczepień

Punkt pobrań

Niebawem więcej…

Niebawem więcej…

Lekarz pediatra jest specjalistą, pracującym najczęściej w szpitalach, na oddziałach pediatrycznych oraz w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Pediatra w Bielsku-Białej realizuje swoje zadania zarówno w placówkach dziennej, niestacjonarnej opieki medycznej, przyjmując najmłodszych pacjentów zarówno wymagających pomocy w przypadku choroby, jak i osoby, wymagające ustalonej prawnie kwalifikacji do szczepień lub wizyt profilaktycznych. 

Czym zajmuje się pediatra?

Lekarz pediatra jest to osoba, wykształcona w toku studiów wyższych medycznych na kierunku lekarskim, która ukończyła podyplomowo staż z zakresu pediatrii (leczenia i zapobiegania chorobom wieku dziecięcego), a także odbyła i ukończyła specjalizację z zakresu pediatrii. Lekarz pediatra zajmuje się schorzeniami dzieci od pierwszych dni życia (po zakończeniu okresu pracy neonatologa), aż do chwili, kiedy dziecko osiągnie pełnoletność. Pediatria jest nauką, wyodrębnioną w XIX wieku z potrzeby odmiennego rozpoznania i leczenia przypadłości dzieci, których organizmy rozwijają się i wymagają najczęściej odmiennego traktowania niż osoby dorosłe. 

Jaki jest zakres konsultacji w poradni pediatrycznej w miejscowości Bielsko-Biała?

Konsultacja pediatryczna w przychodni w miejscowości Bielsko-Biała przeprowadzana jest zarówno dla dziecka zdrowego, jak i chorego. Podstawą każdej konsultacji pediatrycznej w przychodni w Bielsku-Białej jest wywiad oraz badanie przedmiotowe, stanowiące podstawę do rozpoznania i postawienia diagnozy. Rozpoznanie oraz jego wyniki pediatra w Bielsku-Białej formułuje w zakres zaleceń lekarskich, które są kolejnym, niezbędnym elementem konsultacji pediatrycznej (dotyczą dzieci chorych). Pediatra w Bielsku-Białej podczas konsultacji przepisuje lekarstwa oraz wystawia dokument-skierowanie, uprawniające do udziału w badaniach specjalistycznych. Pediatra w przychodni na terenie Bielsko-Białej kieruje do profilaktycznych szczepień. 

Jak przygotować się do konsultacji u pediatry?

Konsultacja u pediatry w Bielsku-Białej, realizowana stacjonarnie jest wizytą, wykonywana dla niemowlęcia oraz dziecka w wieku nastoletnim. Najmłodsi przed wizytą u pediatry powinni zostać zważeni, aby lekarz mógł dopasować ewentualne leki do wagi i objawów chorobowych. Wizyta u pediatry w Bielsku-Białej nie wymaga specjalnego przygotowania. Ważną kwestią podczas umawiania się na wizytę w przychodni jest punktualność. Lekarz pediatra przyjmuje osoby zapisane, które zjawią się na wizycie nie później niż kilka minut przed jej rozpoczęciem.

Jak umówić wizytę u pediatry w Bielsku-Białej?

Na wizytę u pediatry w Bielsku-Białej najlepiej jest umówić dziecko telefonicznie. Ten niezawodny sposób pozwala szybko połączyć się z przychodnią pediatryczną, w której skorzystać można z wizyty u pediatry stacjonarnie lub w formie tele porady. Nowoczesne technologie umożliwiają rezerwację wizyty u pediatry za pomocą formularza, zarejestrowanego online na stronie internetowej placówki lub w serwisie branżowym. Wysokiej jakości konsultacja może zostać umówiona również osobiście, podczas wcześniejszej wizyty.