PORADNIA

Kardiolog Bielsko-Biała

Kardiolog Bielsko-Biała​

Nieustannie staramy się dopasować zakres naszych usług do zmieniających się potrzeb naszych pacjentów. 

– SALUSMED

recepcja

Kardiolog Bielsko - Kontakt

Nasi specjaliści

Poradnie

Podstawowa opieka zdrowotna

Internista

Pediatra

Kardiolog

Punkt szczepień

Punkt pobrań

Niebawem więcej…

Niebawem więcej…

Czym zajmuje się kardiolog?

Choroby układu sercowo-naczyniowego należą do schorzeń w poważny sposób zaburzających codzienne funkcjonowanie. Z tego względu poradnia kardiologiczna cieszy się szczególną popularnością wśród osób podejrzewających występowanie nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca bądź niewydolności krążeniowej. Czym zajmuje się kardiolog w Bielsku Białej?

Jaki jest zakres konsultacji kardiologa w miejscowości Bielsko-Biała?

Do podstawowych zadań kardiologa należy ocena, diagnoza i leczenie zaburzeń układu sercowo naczyniowego. Wobec tego do obszaru zainteresowania omawianego lekarza należy:

 • serce
 • aorta
 • pomniejsze naczynia krwionośne

Kardiolog w Bielsku Białej w pierwszej kolejności przeprowadza wywiad z pacjentem, posiłkując się dokumentacją medyczną i dotychczasową historią leczenia. Następnym krokiem jest szczegółowe badanie kardiologiczne w kierunku podejrzewanych schorzeń. Dobry kardiolog wykonuje w tym celu:

 • elektrokardiografia (EKG)
 • echokardiografia
 • holter EKG
 • próba wysiłkowa

Po przeprowadzonych badaniach diagnostycznych kardiolog omawia z pacjentem diagnozę z uwzględnieniem dostępnych metod leczenia. Omawiany lekarz pozostaje w stałym kontakcie z pacjentem w trakcie terapii, a także po jej zakończeniu.

Kardiolog w Bielsku Białej przyczynia się również do zmniejszenia ryzyka wystąpienia danego schorzenia w przyszłości. W czasie konsultacji dany specjalista udziela praktycznych wskazówek zahaczających o zmianę nawyków i stylu życia.

Jak przygotować się do konsultacji u kardiologa?

Wizytę u kardiologa warto rozważyć w momencie zaobserwowania u siebie objawów takich jak:

 • ból i dyskomfort w klatce piersiowej
 • znacznie obniżona kondycja
 • kołatanie serca
 • duszności, omdlenia i zawroty głowy
 • poczucie nierównego bicia serca
 • obrzęk nóg

Z usług kardiologa powinny skorzystać również osoby o podwyższonym ciśnieniu tętniczym. Przed wizytą w poradni warto wykonać podstawowe testy laboratoryjne krwi, takie jak morfologia, poziom cukru, lipid ogram i analiza moczu. Pamiętaj o zabraniu historii dotychczasowego leczenia oraz domowych pomiarów ciśnienia, jeżeli masz w zwyczaju takie wykonywać.

Przygotowując się do konsultacji u kardiologa należy być nastawionym na szczegółowe pytania dotyczące nawyków zdrowotnych, używek i stylu życia. Wspomniane kwestie mają ponadprzeciętny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, wobec czego będą często poruszane przez lekarza.

Jak umówić wizytę u kardiologa w Bielsku-Białej?

Wizyta u kardiologa w Bielsku Białej odbywana w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest bezpłatna. W pierwszej kolejności należy się jednak udać do lekarza pierwszego kontaktu, który wystawi skierowanie do dalszego specjalisty. Tzw. lekarz rodzinny pokieruje Cię do wykwalifikowanego kardiologa specjalizującego się w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego.

Jeżeli wizyta ma miejsce prywatnie kardiolog zażąda określonej sumy pieniędzy za świadczone usługi. Cennik poradni jest zazwyczaj dostępny na stronie internetowej gabinetu. Wszelkie wątpliwości dotyczące ceny, kompetencji bądź oferty danego specjalisty rozwieje kontakt telefoniczny z placówką.