PORADNIA

Internista Bielsko-Biała

Internista Bielsko-Biała​

Nieustannie staramy się dopasować zakres naszych usług do zmieniających się potrzeb naszych pacjentów. 

– SALUSMED

recepcja

Internista Bielsko - Kontakt

Nasi specjaliści

Poradnie

Podstawowa opieka zdrowotna

Internista

Pediatra

Kardiolog

Punkt szczepień

Punkt pobrań

Niebawem więcej…

Niebawem więcej…

Gdy organizm wysyła sygnały, że dzieje się coś niepokojącego, konieczna jest wizyta u lekarza. W przypadku uogólnionych objawów, dotyczących całego funkcjonowania organizmu i samopoczucia, najlepiej sprawdzi się lekarz o specjalizacji, która całościowo postrzega organizm człowieka – lekarz internista.

Czym zajmuje się internista?

Internista, czyli lekarz specjalista chorób wewnętrznych, zajmuje się schorzeniami praktycznie wszystkich układów i narządów. Choroby wewnętrzne zazwyczaj wpływają na pracę całego ciała, dlatego ta specjalizacja wymaga szerokiej wiedzy i kompleksowego spojrzenia na problemy pacjenta. Lekarz internista decyduje o diagnostyce, gdy pojawi się podejrzenie choroby, a następnie prowadzi leczenie m.in. schorzeń:

  • układu oddechowego (np. astma, POChP);
  • układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca);
  • endokrynologicznych (np. niedoczynność i nadczynność tarczycy, Hashimoto);
  • układu kostno-stawowego (np. reumatyzm, osteoporoza);

a także chorób związanych z układem pokarmowym i cukrzycą.

Jaki jest zakres konsultacji w poradni internisty w miejscowości Bielsko-Biała?

Do lekarza internisty warto zgłosić się zawsze, gdy pojawią się objawy infekcji, dolegliwości bólowe, spadek samopoczucia fizycznego, zwłaszcza, jeżeli trudno jest jednoznacznie umiejscowić źródło bólu, albo objawy dotyczą całego ciała. Objawy, z którymi pacjenci trafiają do internisty są bardzo różnorodne i ogólne, dlatego pierwszym krokiem podczas konsultacji jest szczegółowy wywiad z pacjentem, na podstawie którego lekarz zbiera potrzebne informacje. Kolejny etap to badania w gabinecie lekarskim – ocena wzrokowa, osłuchanie, badanie palpacyjne, pomiar ciśnienia, badanie ucha, gardła, poziomu cukru – stosownie do podejrzeń lekarza.

Jeżeli na tej podstawie lekarz uzna, że potrzebna jest pogłębiona diagnostyka – wystawi skierowania na badania laboratoryjne lub obrazowe. Internista może także wypisać skierowanie na konsultację z innym specjalistą. Lekarz internista zgodnie z potrzebami medycznymi pacjenta może wydać receptę, udzielić zaleceń lub skierować na rehabilitację.

Jak przygotować się do konsultacji u internisty?

Wizyta u internisty nie wymaga szczególnych przygotowań. Na konsultację warto zabrać swoje ostatnie wyniki badań oraz informację o przyjmowanych lekach (także suplementach diety, czy popularnych lekach przeciwbólowych). Podczas wizyty konieczne będzie opisanie swoich objawów, momentów, w których się nasilały i ewentualnych zmian, jakie zaszły w niedawnym czasie. Przydatny może być notatnik, by zapisać zalecenia lekarskie. Jak w przypadku każdej wizyt lekarskiej, niezbędne jest zabranie dowodu osobistego.

Jak umówić wizytę u internisty w Bielsku-Białej?

Z opieki lekarza internisty można w prosty sposób korzystać, wybierając go jako swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Lekarzem POZ może być właśnie internista lub lekarz medycyny rodzinnej. Po wybraniu placówki i lekarza, wystarczy wypełnić deklarację wyboru POZ i zostawić ją w rejestracji w placówce. Po zapisaniu się umawianie wizyty jest łatwe – można go dokonać:

  • telefonicznie;
  • osobiście w recepcji placówki;
  • poprzez system rezerwacji online, jeżeli placówka takim dysponuje.

Z wizyty u lekarza internisty możesz skorzystać także w placówkach prywatnej służby zdrowia.